65 درصد از ظرفیت علمی کاربردی خراسان شمالی خالی استمعاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی گفت: 65 درصد از ظرفیت دانشگاه های علمی کاربردی این استان خالی است.

به گزارش ایسنا، دکتر یوسفی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه ظرفیت پذرش در دانشگاه های علمی کاربردی استان حدود سه هزار نفر است، افزود: اما میزان پذیرش شدگان در این دانشگاه ها به 1500 تا دو هزار نفر رسیده است.البته تعطیلی چهار مرکز علمی کاربردی در این استان علت اصلی این امر بوده است.

یوسفی اظهار کرد: در مهر ماه امسال هفت مرکز در 38 کد رشته کاردانی و 24 کد رشته کارشناسی پذیرای دانشجو است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا رشته های متناسب روز جامعه جذب دانشگاه های علمی کاربردی شود، تصریح کرد: در دنیا 15 هزار شغل شناسایی شده اند که از این تعداد کمتر از سه هزار شغل در ایران راه اندازی شده است و باید در شناخت مشاغل و آموزش آن ها گام برداریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از مهم ترین برنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی، ماموریت گرا کردن دانشگاه های علمی کاربردی است، گفت: جذب رشته هایی همچون متالورژی با گرایش آلومینیوم در شهرستان جاجرم و یا طلا و جواهر سازی از جمله این اقدامات است که این امر موجب شده تا در رشته طلا و جواهر سازی 100 درصد اشتغال ایجاد شود.

وی افزود: مراکز دانشگاهی جامع علمی و کاربردی برای پاسخگویی به این نیاز کنونی جامعه، رویکرد ارائه آموزش های مهارتی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی برای تربیت نیروهای متخصص دارای مهارت و کارآفرین را بر عهده دارند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی ادامه داد: در دانشگاه های جامع علمی و کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی، 60 درصد از ساعات آموزش به تدریس عملی دروس و 40 درصد از ساعات آموزشی به تدریس تئوری دروس اختصاص دارند.

وی اظهار کرد: در این مراکز دانشگاهی رشته های تحصیلی با گرایش‌های خاص تدریس می‌شوند که این رشته های خاص پاسخگوی نیاز جامعه به مهارت های خاص هستند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *