227 هکتار بافت نابسامان در شهرستان دورود وجود داردفرماندار شهرستان دورود گفت: ستاد بازآفرینی شهری به تنهایی از عهده راه و شهرسازی بر نمی‌آید.

‍ به گزارش ایسنا، صید علی کورانی‌فر در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار دورود اظهار کرد: اصلی‌ترین هدف ستاد بازآفرینی یاری رساندن به مناطق نیازمند توجه و کمک در زمینه‌های ساختاری، اقتصادی و اجتماعی در این مناطق است.

وی ادامه داد: ستاد بازآفرینی شهری به تنهایی از عهده راه و شهرسازی بر نمی‌آید. همه دستگاه‌ها خصوصاً شهرداری و شورای شهر می‌بایست در این زمینه همکاری کنند.

فرماندار دورود تاکید کرد: تدوین سند بازآفرینی بسیار حائز اهمیت است. در این خصوص باید نقشه راه و چشم‌اندازی را ترسیم کنیم. همچنین نظارت هم بر اجرا وجود داشته باشد.

کورانی‌فر یادآور شد: هم اکنون 21 کوچه در منطقه ناصرالدین وجود دارد که عملیات شبکه فاضلاب آنها به اتمام رسیده است. عملیات شبکه فاضلاب 15 کوچه دیگر این منطقه تا هفتم تیر ماه به اتمام می‌رسد و تا 15 تیر نیز شهرداری عملیات زیرسازی آنها را انجام می دهد و سپس آسفالت خواهند شد.

همچنین مهندس علی علیخانی،  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در این نشست گفت: 30 درصد از اعتبارات ادارات مرتبط با مناطق بازآفرینی در مناطق هدف هزینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: در دورود 227 هکتار بافت نابسامان با جمعیت 49 هزار نفر وجود دارد.

علیخانی بیان کرد: در طرح‌های ستاد بازآفرینی شهری مردم محور اصلی هستند و باید پای کار باشند تا مناطق نابسامان را از حالت بی‌رونقی خارج کنیم.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *