16 گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل تشریح شداستاندار اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اردبیل، 16 گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، مجید خدابخش در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اردبیل به مناسبت فرارسیدن هفته دولت، با اشاره به اولین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل، گفت: مطالعات منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل انجام و نقشه و حدود آن نیز مشخص شده است و در حال حاضر منتظر تصویب نهایی در مجلس شورای اسلامی هستیم. 

وی با اشاره به وضعیت پروژه منطقه ویژه اقتصادی نمین به عنوان دومین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل، افزود: در همین راستا بعد از یک دهه توقف منطقه تعیین تکلیف شد، دو هزار و 55 هکتار برای این منطقه زمین واگذار شد، عملیات اجرایی با تجهیزات کارگاهی به وسعت سه هکتار آغاز و گروه سرمایه‌گذاری شاهد به عنوان دستگاه مسئول جذب شد. 

خدابخش سومین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل را اختصاص یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آب‌های مرزی استان عنوان و تصریح کرد: در همین راستا بیش از 77 هزار هکتار به اراضی زراعی استان و یک میلیون و 400 هزار تن به تولید محصولات کشاورزی استان اضافه می‌شود. در اجرای پروژه‌های راکد پایاب خدافرین، سدهای عمارت، احمدبیگلو، تازه‌کند شتاب ایجاد شده است و در همین جهت بیش از سه هزار نفر شاغل و بیش از یک هزار دستگاه ماشین‌آلات سنگین در حال فعالیت هستند که امیدواریم تا پایان سالجاری سدهای عمارت گرمی و احمدبیگلوی مشگین‌شهر آبگیری شوند. 

استاندار اردبیل چهارمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل را شروع عملیات پهنه‌های معدنی استان متشکل از پهنه سبلان-قره‌سو در مشگین‌شهر، قزل‌اوزن در خلخال و باغرو در کوثر عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد پارک علم و فناوری در استان و واگذاری 10 هکتار زمین جهت استقرار واحدهای دانش‌بنیان و اختصاص ردیف بودجه مستقل در قانون بودجه سال 1396 برای آن پنجمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل است. 

وی جذب 350 میلیون دلار برای نیروگاه سبلان را ششمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل برشمرد و افزود: ارتقای بهره‌وری و افزایش تولید نیروگاه سبلان به میزان 480 مگاوات، افزایش توان تولید اسمی نیروگاه به یک هزار و 440 مگاوات ساعت در همین راستا بوده است. 

خدابخش هفتمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل را جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به روش BOT ذکر کرد و گفت: در همین راستا تصفیه‌خانه آب شرب خلخال با 42 میلیارد تومان و نیروگاه CHP انگوت با 14 میلیارد تومان در احداث و ساخت هستند. 

استاندار اردبیل هشتمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل را ایجاد جاذبه‌های گردشگری نوین و توسعه گردشگری ورزشی عنوان کرد و گفت: ایجاد مجموعه‌های گردشگری پل معلق مشگین‌شهر، احیای خانه‌های تاریخی، جاده‌های گردشگری و روستاهای هدف گردشگری و همچنین برگزاری جشنواره زیبایی اسب، مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فجر، مسابقات آسیایی والیبال زیر 23 سال، مسابقات انتخابی والیبال قهرمانی جهان، اردوی تیم ملی قایقرانی نوجوانان و برگزاری اردوهای ورزشی در این راستا بوده است. 

وی توسعه تجارت خارجی و تعامل اقتصادی بین‌المللی را نهمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل عنوان و تصریح کرد: در همین راستا دو دیدار رسمی با رئیس جمهور آذربایجان داشتیم. وزرای اقتصاد و گردشگری این کشور به استان اردبیل سفر کرده‌اند. 

خدابخش طرح اتصال استان اردبیل از طریق بندر خشک اصلاندوز به شبکه ریلی بین‌المللی آذربایجان را دهمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل برشمرد و تصریح کرد: تغییر الگوی کشت و کاشت محصولات نوین نیز یازدهمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل بوده است. 

رئیس شورای اداری استان اردبیل تدبیر جامع برای مشکل سیب زمینی مازاد استان را دوازدهمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل برشمرد و گفت: در همین راستا 100 هزار تن سیب زمینی به جمهوری آذربایجان صادر شد. صنایع تبدیلی و تکمیلی ایجاد، سردخانه و انبارهای بزرگ احداث و کارخانه فرنج فرایز برای تبدیل سیب زمینی به محصولات نیمه پخته در هفته دولت سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد. 

خدابخش سیزدهمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل را تدبیر برای صادرات محصولات زراعی و دامی به بازار روسیه عنوان کرد و گفت: در همین راستا رایزنی ‌و برنامه‌ریزی مدون و اتخاذ تدابیری نظیر احداث کشتارگاه مرغ صنعتی منطبق با استانداردهای جهانی و سردخانه‌های مدرن اتمسفری انجام شده است. 

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل چهاردهمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل را سرمایه‌گذاری بنیادهای برکت و علوی در استان دانست و افزود: در راستای رفع محرومیت و توسعه مناطق روستایی و ایجاد اشتغال، بنیاد برکت و بنیاد علوی هر کدام به میزان 40 میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده‌اند. 

وی بکارگیری بانوان در پست‌های مدیریتی استان را پانزدهمین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل عنوان کرد و گفت: در همین راستا مدیران کل سیاسی و انتخابات و اداری و مالی استانداری، کتابخانه‌های عمومی استان، کانون پرورش فکری استان، رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان اردبیل، معاونان مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی، روابط عمومی و اداری و مالی استانداری و همچنین مشاوران معدن و امور دانش‌آموزی استانداری از قشر بانوان متخصص انتخاب شده‌اند. 

خدابخش پیشرفت‌های علمی و فرهنگی را نیز به عنوان شانزدهمین و آخرین گام نوین دولت یازدهم در استان اردبیل برشمرد و گفت: در همین راستا رتبه تک رقمی کشوری در کنکور سراسری برای سه سال متولی در استان کسب شده است، ارتقای اساتید دانشگاه محقق اردبیلی به درجه استادی هفت برابر افزایش یافته است و همچنین 100 نفر عضو هیات علمی در این دانشگاه جذب شده‌اند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *