‌شرکت‌های دانش بنیان سه برابر دولت می‌توانند شغل ایجاد کنندرئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از تلاش برای حاکم کردن شرکت های دانش بنیان به عنوان قدرت اقتصادی خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، ‌بهزاد سلطانی در نشست با شرکت های دانش بنیان هرمزگان و فناوران پارک علم و فناوری گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی با ارائه تسهیلات و کمک به شرکت های دانش بنیان تلاش می کند که این شرکت ها به عنوان قدرت اقتصادی مطرح شوند و زمینه آن را باید از هم اکنون بوجود آورد.

وی با بیان اینکه اقتصاد دنیا به سمت دانش بنیان شدن حرکت می کند، گفت: اگر فضا را به این سمت نبریم ممکن است طی 15 سال آینده با مشکلاتی در این زمینه مواجه شویم.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با اشاره به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان گفت: شرکت‌های دانش بنیان سه برابر دولت می‌توانند شغل ایجاد کنند از این رو تلاش ما این است که زمینه توسعه شرکت‌های دانش بنیان در هرمزگان نیز گسترش دهیم.

به گفته وی، هرمزگان 20 هزار دانشجوی ارشد و دکترا دارد که بطور تقریبی حدود 6 هزار پایان نامه در سال دفاع می‌شود و اگر یک صدم این پایان نامه‌ها به ایجاد شرکت دانش بنیان بینجامد، سالانه 60 شرکت باید تاسیس شود.

سلطانی همچنین با اشاره به تسهیلات این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان گفت: علاوه بر تسهیلات حمایتی از محصولات تولیدی چنانچه هر شرکت دانش بنیان بتواند 5 نفر بیمه شده داشته باشد، 100 میلیون تومان وام با سود 4 درصد از صندوق دریافت خواهد کرد.

به گفته وی، شرکت‌های دانش بنیان همچنین می توانند با حمایت صندوق وام خرد سرمایه در گردش با رعایت شروط تعیین شده تا سقف 300 میلیون تومان تسهیلات از بانک عامل دریافت کنند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور افزود: با تعاملاتی که با بانک ها داریم قرار شده علاوه بر ارائه تسهیلات از محل صندوق بخشی از تسهیلات از محل اعتبار خود بانک‌ها به شرکت‌های دانش بنیان ارائه شود که کمک زیادی به توسعه شرکت‌های دانش بنیان خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از شرکت‌های دانش بنیان هرمزگان گفت: تاکنون 18 درخواست برای دریافت 13 میلیارد و 200 میلیون تومان رسیده است.

سلطانی در زمینه خروج شرکت‌های دانش بنیان گفت: از مجموع شرکت‌های دانش بنیان مجوز گرفته در هرمزگان تعدادی نیز خارج شده‌اند که از این تعداد 7 شرکت خاتمه یافته موفق داشته‌ایم.

در این نشست همچنین رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های هرمزگان گفت: این استان ظرفیت‌های بالایی در زمینه های مختلف دارد که اگر حمایت‌های لازم از آنها صورت گیرد، می‌توان شاهد توسعه آنها بود.

علی فتی اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان هرمزگان تاکنون در حوزه های مختلف به تولید محصول رسیده‌اند که نشان می‌دهد ظرفیت بالایی در این زمینه وجود دارد.


انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *