کارشناس والیبال: فیاضی ترکیب کولاکوویچ را کامل کرد/ معروف مثل یک کامپیوتر استمربی و مدرس بین‌المللی والیبال می‌گوید شاهد بهترین استارت ایران در دوران حضور در لیگ ملت‌ها، هستیم.

رضا مومنی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال اظهار کرد: بهترین عملکرد ایران در دوران حضور در لیگ ملت‌ها را تا به اینجای کار شاهد هستیم و توانستیم سه بازی نخست را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم. این نشان می‌دهد که تیم ملی به پختگی و تجربه کامل رسیده‌است.

وی افزود: با اضافه شدن پوریا فیاضی به جمع دریافت‌کننده‌های تیم ملی، پازل ترکیب کولاکوویچ کامل شد. همچنین در کنار معروف، موسوی و غفور که از تجربه بالایی برخوردارند، حضرت‌پور جوان اضافه شده تا در بخش دریافت، تیم ملی کامل شود. اتفاقاً عملکرد خیلی خوبی هم در این بخش در هفته نخست داشتیم. شفیعی و مجرد نیز هر بار به زمین آمدند، عملکرد خوبی داشتند. امیدوارم در هفته‌های آتی نتیجه خوبی بگیریم تا بتوانیم در مرحله نهایی که در آمریکا برگزار می‌شود، حضور یابیم و جزو تیم‌هایی باشیم که روی سکو قرار می‌گیرند.

مربی و مدرس بین‌المللی والیبال خراسان با اشاره به سطح لیگ ملت‌های سال جاری گفت: تیم‌ها هدف‌گذاری متفاوتی دارند. گرچه برخی از تیم‌ها با بازیکنان جوان در این مسابقات حضور یافته‌اند، اما تمام تیم‌ها برای کسب مدال می‌جنگند. پس از لیگ ملت‌ها، انتخابی المپیک را در پیش داریم که مهم‌ترین هدف تمام تیم‌هاست. این بازی‌ها می‌تواند بازی‌های تدارکاتی بسیار خوبی باشد تا بتوانیم ترکیب‌های مختلف را تست کنیم و با بهترین ترکیب در انتخابی المپیک شرکت کنیم.

مومنی‌مقدم یادآور شد: با اینکه در هفته نخست از بازیکنان جوانی مثل، شریفی، یلی و کریمی استفاده نشد، اما این بازیکنان مطمئناً می‌توانند به تیم کمک کنند، چرا که اختلاف سطح آن‌چنانی با بازیکنان اصلی ندارند. تفاوت بازیکنان تنها در تجربه است. در حال حاضر با حضور بازیکنان باتجربه نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم. در هفته‌های آتی مطمئناً می‌توانیم از وجود این بازیکنان بهره ببریم.

وی در مورد مهم‌ترین دلیل درخشش ایران در هفته نخست خاطرنشان کرد: در سه بازی نخست، بهترین عملکرد تیم ملی مربوط به فاز حمله بود. حمله اول از پاسور تیم یعنی سعید معروف آغاز می‌شود. معروف مانند یک کامپیوتر در تیم عمل می‌کند و از تمام فضای تور برای فرصت‌سازی استفاده می‌کند. همچنین در این سه بازی سرویس‌های بسیار خوبی زدیم که حمله تیم‌های مقابل را دچار مشکل کرد. طبیعتاً با سرویس خوب، دفاع بهتری هم روی تور خواهیم‌داشت.

سرمربی سابق میزان خراسان ادامه داد: از بازیکنان ملی‌پوش کشورمان توقع داریم که کم‌اشتباه بازی کنند و قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارند. تیم‌هایی مثل برزیل، آمریکا، لهستان، فرانسه و روسیه با پیشینه بسیار قوی‌تر از ما در این مسابقات شرکت می‌کنند. آنها در هفته‌های آتی قطعاً حریفان سرسخت‌تری از ایتالیا و آلمان خواهند بود.

مؤمنی مقدم افزود: امیدوارم همین روند خوب را بتوانیم ادامه دهیم. در سال‌های گذشته شروع خوبی نداشتیم، اما در سال جاری با سه پیروزی متوالی و کسب کامل امتیازات، بازی‌ها را آغاز کردیم. هفته بعد پیروزی مقابل تیم قدرتمند برزیل، می‌تواند استارت خوبی برای رسیدن به مرحله پایانی باشد. شکست برزیل سخت است، اما دور از دسترس نیست. پیروزی مقابل ژاپن و آرژانتین سخت نیست زیرا سطح کیفی والیبال ما از آنها بالاتر است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *