وزیر علوم آینده بهره‌بردار اقتصادی از منابع علمی باشد


محقق دانشمند - مرکز تحقیقات

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با تأکید بر اینکه وزیر پیشنهادی علوم دولت دوازدهم باید اصل 44 قانون اساسی را به خوبی رعایت کند، گفت: بر اساس این قانون بسیاری از خدمات دولت باید به بخش خصوصی واگذار شود.

دکتر سعید جامه‌بزرگی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه وزیر جدید علوم باید دیدگاهی واقع‌نگرانه نسبت به مسائل مختلف داشته باشد، تصریح کرد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی، دانشگاه‌های دولتی نباید با دانشگاه‌های غیرانتفاعی به رقابت در بیایند چرا که این مخالف با چابک‌سازی دولت و در حقیقت اصل 44 قانون اساسی است.

وی با بیان اینکه شکل‌گیری دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام‌نور و آزاد از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، یادآور شد: پتانسیل‌های قوی و خوبی در بخش غیردولتی و دانشگاه‌های وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

جامه‌بزرگی با تأکید بر اینکه وزیر علوم باید در حوزه کیفی‌سازی آموزش و پژوهش بیشتر وارد شود، تصریح کرد: باید وزیر علوم بهره‌بردار اقتصادی از منابع علمی باشد و بر اساس مطالبات رهبر معظم انقلاب پژوهشگاه‌ها باید به سمت عملیاتی کردن پژوهش‌ها و باز کردن گره از کار مردم باشند.

وی با بیان اینکه پژوهش‌ها باید هدف‌محور باشند، خاطرنشان کرد: پژوهش باید بر اساس نیازهای جامعه بوده و به سمت رفع معضلات اجتماع برآید.

رئیس دانشگاه آزاد همدان درباره انتظارات از وزیر علوم در حوزه فرهنگی نیز گفت: تاکنون وزرا اهتمام ویژه‌ای به مسائل فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها داشته‌اند که امیدواریم وزیر جدید علوم نیز در این زمینه ورود خوبی داشته باشد البته در حوزه‌هایی که کم‌کاری فرهنگی باشد، دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تذکرات لازم را می‌دهند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *