همایش علمی بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری برگزار شدامروز 24 فروردین‌ ماه همایش علمی بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور میزبان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور عنوان کرد: مسابقات علمی و ادبی اداره آموزش و پرورش در سطح استان با حضور 600 گروه از سراسر استان در این مسابقات شرکت دارند و امشب و فردا دو برنامه اصلی یعنی شب شعر و گلباران مقبره نیز اجرا خواهد شد.

سعید شیبانی افزود: ما میزبان شاعران تاجیکی و افغانستانی در شب شعر نیشابور خواهیم بود. شهرستان در تلاش است تا مقام مفاخر علمی، ادبی و هنری خود را پاس بدارد.

جعفر سعیدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نیشابور نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خرسند است که میزبان نشست علمی پژوهشی بزرگداشت روز ملی عطار است؛ عطار نیشابوری از بزرگ‌ترین شاعران عارف قرن خود بود.

وی با بیان این که سخنان عطار بسیار گیراست و خواننده را مجذوب خود می‌کند، ادامه داد: تذکره نویسان به بلند مرتبه بودن این شاعر عارف در عرفان اشارات بسیاری دارند.

همچنین محمد تقوی، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: عطار را مانند مولوی هر کشوری به خود نسبت نمی‌دهد و همه می‌دانند که عطار نیشابوری است؛ برخی از اشعار عطار ارزشی و اعتقادی است و بخشی نیز در حوزه ادبیات خلاصه می‌شود.

وی عنوان کرد: تلنگرهایی در اشعار عطار وجود دارد که باعث می‌شود ما از عادت‌های روزمره دور شویم.

محی‌الدین قنبری استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور نیز گفت: سخت‌ترین مسئله در کار فرهنگی تولید محتواست؛ در شهرستان نیشابور این محتوای فرهنگی وجود دارد اما استفاده نمی‌شود.

وی بیان کرد: قدر سرمایه فرهنگی خود را باید بدانیم؛ کشورهای مجاور به آثار و سرمایه‌های خود اهمیت می‌دهند.120 سال دیگر نفتی وجود ندارد و سرمایه اصلی ما باید فرهنگی باشد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *