نگرانی در خصوص باغ سیب مهرشهر وجود ندارد‌استاندار البرز با تاکید بر توسعه کشت گیاهان کم‌آب‌بر برای مقابله با بیابان‌زایی گفت: با توسعه راه‌ها و تسریع در راه‌اندازی پروژه‌های حمل و نقل و راهسازی بار ترافیک تحمیلی از سایر استان‌ها بر البرز کاسته شده و به طور قطع کیفیت هوا رو بهبود خواهد بود.

‌به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی در آیین روز درختکاری که ظهر سه‌شنبه(15 اسفند) همزمان با نخستین روز از هفته منابع طبیعی در باغ سیب مهرشهر کرج برگزار شد، با بیان اینکه در نخستین روز از هفته منابع طبیعی قرار داریم، اظهار کرد: درختکاری نماد زندگی و حیات در جوامع مختلف به شمار می‌آید.

وی در ادامه به وضعیت پروژه آزادراه تهران-شمال اشاره کرد، افزود: این پروژه به دلایلی به درازا کشیده بود اما طی ماه‌های اخیر با پیشرفت خوبی همراه شده و با جدیت لازم پیش برده می‌شود.

استاندار البرز بکارگیری بهترین مشاورین و مهندسین ایرانی در اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: فاز نخست این پروژه اواخر تابستان سال ۹۷ به بهره برداری خواهید رسید که صرفه جویی فراوانی در حوزه مصرف سوخت به همراه دارد.

نجفی به اشاره به در نظر گرفتن مباحث زیست محیطی در راستای اجرای این پروژه‌ها، تصریح کرد: روان‌سازی ترافیکی با به نتیجه رسیدن پروژه آزادراه تهران-شمال محقق خواهد شد از طرفی باید به این مهم نیز اشاره کرد که متروی کرج بعد از گذشت سال‌ها توقف کار خود را آغاز کرده است.

وی گفت: تعداد شاغلین پروژه  قطارشهری کرج طی سال آتی به هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد و همچنین پروژه آبیک به چرمشهر نیز آثار مثبتی را برای البرز به همراه دارد.

نجفی با اشاره به وجود ۴۲ هزار هکتار کانون بیابانی در استان البرز که تهدیدی برای پدیده ریزگردها است، خاطرنشان کرد: در خصوص اجرای طرح بیابان زدایی اهتمام جدی در استان وجود دارد .

استاندار البرز با تاکید بر اینکه نگرانی از حیث باغ سیب مهرشهر کرج ندارم، گفت: بنیاد مستضعفان در تلاش برای حفظ این باغ است‌.


انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *