مشکلی در تامین داروهای جانبازان شیمیایی استان نداریممعاون درمان بنیاد شهید استان زنجان با تاکید بر این‌که مشکلی در تامین داروی جانبازان شیمیایی وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه جانبازان ما تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند گرانی دارو برای آنان مشکلی ایجاد نکرده است.

علیرضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جانبازان شیمیایی که در معرض گاز خردل قرار گرفته‌اند، بیش از دیگران در رنج هستند؛ چراکه مولکول گاز از مولکول‌های هوا ریزتر و سنگین‌تر است که به عمق ریه و چشم نفوذ می‌کند و پس از آن در قسمت‌های مرطوب بدن به اسید کلریدریک تبدیل شده و باعث بیماری‌های عدیده‌ای می‌شود که هیچ نوع درمان یا بهبودی ندارند.

معاون درمان بنیاد شهید استان زنجان با اشاره به اینکه در سطح استان زنجان ۳۸۶ جانباز شمیایی وجود دارد، گفت: جانبازان شمیایی در سطح استان عمدتاً ریوی و تنفسی بوده و صددرصد تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند.

حیدری با تاکید بر اینکه مشکلی در تأمین داروی جانبازان شیمیایی وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه جانبازان ما تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند، شرایط فعلی در بحث دارو برای آنان مشکلی ایجاد نکرده و در این‌خصوص شرایط مساعدی در سطح استان حاکم است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *