مسابقه ادبی «خان هشتم» برگزار می‌شودایسنا/خراسان رضوی همزمان با ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۹۹ سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، فراخوان مسابقه ادبی (خان هشتم) به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خرسان رضوی در فضای مجازی منتشر می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی؛ ابراهیم زره‌ساز، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی ضمن اشاره به اهمیت بازیابی هویت دینی، ملی و انقلابی در کودکان و نوجوانان و نقش پررنگ ادبیات و متون کهن در دست‌یابی به این هدف گفت: عمده‌ترین شاخص‌های هویت ملی شامل دین، زبان، تاریخ و اساطیر مورد توجه فردوسی بوده و در شاهنامه بدان توجه شده است‌. امیدواریم فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون با بهره‌گیری از داستان‌های جذاب و آموزه‌های بی‌شمار شاهنامه بتواند راه را برای علاقه‌مندی و آشناسازی بیشتر کودکان و نوجوانان با این گنجینه خرد، دانایی و اخلاق هموار کند.

این مسابقه ادبی برای گروه سنی ۹ تا ۱۳ سال از ۲۵ اردیبهشت ماه شروع و تا آخر خردادماه ۹۹ ادامه می‌یابد.

شایان ذکر است؛ در جریان این فراخوان، کانون استان فایل صوتی خوانش داستان هفت‌خان شاهنامه را که برای کودکان بازنویسی شده، از طریق فضای مجازی در اختیار عموم قرار می‌دهد. کودکان و نوجوانان با شنیدن هفت‌خان رستم، با استفاده از ذهن خلاق و توان ادبی خود داستان خان هشتم و اتفاقاتی که در آن خان برای رستم پیش می‌آید و گذر رستم از موانع را می‌نویسند و به دبیرخانه مسابقه ارسال می‌کنند.

مهلت ارسال آثار تا پایان خردادماه ۹۹ و تاریخ اعلام برگزیدگان ۱۴ تیرماه همزمان با روز قلم است.

آثار منتخب در مجموعه‌ای گردآوری خواهد شد و برگزیدگان نیز علاوه‌بر تقدیر و دریافت هدایا، به عضویت بخش مکاتبه‌ای کانون در می‌آیند و از طریق نامه و مکاتبه با مربیان، مهارت‌های نوشتن را می‌آموزند.

نحوه ارسال آثار نیز در فضای مجازی و از طریق پیام‌رسان به شماره ۰۹۳۸۲۶۴۰۸۱۵ است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *