ضرورت ایجاد یک محور ساحلی یا ریلی مشترک بین سه استان شمالیاستاندار گیلان، توسعه گردشگری به ویژه در حوزه دریایی را یک ضرورت دانست

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در نشست مشترک استانداران استان های ساحلی خزر در بابلسر، به دستاوردهای این نشست اشاره و اظهار کرد: در نشست امروز استعدادهای مشترک و شیوه بهره گیری از این ظرفیت ها مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات موجود در بخش کشاورزی، دریایی و گردشگری مطرح شد.

وی با بیان اینکه استان های ساحلی منافع مشترکی دارند، بسته بندی و برندسازی محصولات را عنوان دیگری از مباحث مطرح شده خواند و افزود: مشکلات مشترک بین سه استان در سایه همکاری، هماهنگی و هم افزایی مرتفع می شود.

استاندار گیلان تصریح کرد: متاسفانه در بخش گردشگری نیز استفاده مناسبی از حوزه دریا نداشته ایم، در حالی که تقویت گردشگری دریایی نقش بسزایی در اقتصاد ملی و توسعه کلان دارد.

وی با اشاره به ضرورت حل معضل پسماند در سه استان گیلان، گلستان و مازندران، گفت: برای حل این مشکل باید از ظرفیت نمایندگان ولی فقیه در استان ها و نمایندگان مردم در مجلس شرای اسلامی بهره گیری کنیم.

سالاری، ایجاد یک محور ساحلی یا ریلی مشترک بین سه استان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید یک طرح مشترک علمی و اقتصادی در جهت ایجاد محور ساحلی بین سه استان تهیه شود.

استاندار، همچنین به توسعه تجارت با کشورهای سی.آی.اس اشاره کرد و یادآور شد: بهره مندی از ظرفیت‌های دریای خزر تاکنون به صورت جداگانه از سوی استان‌ها پیگیری می‌شد که براساس توافقات صورت گرفته از این پس به صورت مشترک با همکاری سه استان پیگیری می‌شود تا با مصوبات حاصل از پیگیری آن گام های ارزشمندی در سطح ملی برداریم.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *