صهیونیست‌ها زبانی جز زبان زور نمی‌فهمندنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با یادآوری جنایت های صهیونیست ها در فلسطین اشغالی معتقد است: رژیم صهیونیستی زبانی جز زبان زور چیزی نمی‌فهمد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید«محمد شاهچراغی» در خطبه های امروز نمازجمعه سمنان ضمن محکوم کردن جنایت های رژیم اشغالگر قدس، فلسطین را زخمی بر پیکره اسلام دانست و اظهار کرد: مردم مظلوم فلسطین در این هفتاد سال اشغالگری، با سنگ و چوب به مقاومت و دفاع از سرزمین خود پرداختند.

وی با اشاره به جنایات صهیونیست ها در کشتار زنان و کودکان بی پناه فلسطینی ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند رژیم اشغالگر یک رژیم کودک کش و غاصب است که زبای جز زبان زور نمی‌فهمد و یگانه راه مبارزه با رژیم غاصب و اشغالگر نیز همان زبان زور است.

این عضو خبرگان رهبری کشتار اخیر در غزه را جنایت خواند و با اشاره به همزمانی این کشتار با انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس افزود: قتل و کشتار مردم معترض فلسطین در روز انتقال سفارت امریکا از تلاویو به بیت‌المقدس که با اعتراض بسیاری از جهانیان همراه بود، یک جنایت بزرگ است و همه آزادیخواهان باید آن را محکوم کنند.

وی با بیان اینکه صهیونیست ها چاره ای جز رفتن ندارند تصریح کرد: فلسطین از آن فلسطینی ها است و صهیونیست های اشغالگر و غاصب راهی جز رفتن ندارند چرا که فلسطین ماندنی و آنها رفتنی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان، پیروزی فلسطینی ها بر اشغالگران قدس را وعده تخلف ناپذیر پیروزی حق بر باطل دانست و اظهار کرد: یروزی حق بر باطل وعده الهی است

 شاهچراغی بیت‌المقدس را پایتخت ابدی فلسطین عنوان کرد و افزود: اشغالگران چاره ای جز شکست ندارند.

وی همچنین با اشاره به بدعهدی های امریکا در خروج از برجام با بیان اینکه امریکا به هیچ تعهد بین المللی پای بند نیست ادامه داد: امریکایی ها با این بدعهدی بار دیگر نشان دادند که بر سر قول و حرف خود نمی‌مانند.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه دنیا این اقدام آمریکا را محکوم کرد به دفاع اروپایی ها از برجام اشاره کرد و گفت: اروپا نسخه دوم امریکا است لذا دولت باید مراقب باشد که با اعتماد دوباره به غرب از چاله به چاه نیفتد.

شاهچراغی گفت: اگر قرار باشد اروپایی ها بین ایران و امریکا یکی را انتخاب کنند آنها امریکا را انتخاب می کنند لذا نباید به آنها هم اعتماد شود.

امام جمعه سمنان با اشاره به سخنان اخیر رهبری در خصوص اخذ تضمین از اروپایی ها افزود: اگرچه اروپایی ها تضمینی نخواهند داد اما اگر توافقی صورت گیرد باید همراه با تضمین اروپایی ها باشد.

وی با بیان این‌که آنها به دنبال تضعیف قدرت موشکی ایران اسلامی هستند ادامه داد: برجام یک بهانه است و امریکا و اروپا به دنبال جمهوری اسلامی منهای موشک است.

وی با اشاره به خسارت وارد شده به کشاورزان و باغداران در سرمای امسال خواستار پرداخت خسارت ها به کشاورزان آسیب دیده از سوی دولت شد.

 شاهچراغی با اشاره به سفر مدیریت بحران کشور به استان سمنان در اردیبهشت ماه گفت: ریاست مدیریت بحران کشور در این سفر قول هایی به کشاورزان داده انتظار می رود که دولت در پرداخت این خسارت ها تسریع کند چرا که برخی کشاورزان در این سرما همه دارایی و درآمد سالانه خود را از دست دادند.

وی همچنین با ابراز خرسندی از باران های بهاری از کشاورزان خواست که با پرداخت زکات و حق فقرا به پربرکت شدن زندگی خود کمک کنند.

امام جمعه سمنان ادامه داد: اگر مردم زکات خود را بپردازند خیلی فقرا هم نیازمند کمک و سبد کالا نخواهند بود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *