«سربیشه»، دروازه تجارت خارجی شرق کشوررئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه با اشاره به این‌که سربیشه، دروازه تجارت خارجی شرق کشور است، گفت: 50 درصد صادرات به کشور افغانستان از مرز ماهیرود صورت می‌گیرد.

«مهدی ملایی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: شهرستان سربیشه دروازه تجاری شرق کشور است.

وی با اشاره به این‌که در گذشته نیز فعالیت‌های تجاری در شهرستان زیاد بوده است، افزود: هم‌اکنون با توجه به منطقه ویژه اقتصادی، مرز ماهیرود و بازارچه مرزی ماهیرود این فعالیت‌های  اقتصادی گسترش یافته و سربیشه  تبدیل به یک قطب تجاری شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه با اشاره به این‌که 50 درصد صادرات به کشور افغانستان از مرز ماهیرود صورت می‌گیرد، افزود: این مهم یک پتانسیل مناسب برای تجارت خارجی در استان است.

ملایی ادامه داد: باید به این نکته اشاره کرد که هدف‌گذاری تجارت خارجی در شهرستان سربیشه فقط بازار افغانستان نیست بلکه هدف‌گذاری را بازار سایر کشورها می‌دانیم.

وی اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های شهرستان سربیشه برای سرمایه‌گذاری بحث معادن است، چون اکنون در این شهرستان 19 نقطه معدنی و 26 میلیون تن ذخیره معدنی داریم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه با بیان این‌که تمرکز صنایع در سربیشه نیز بر صنایع مرتبط با معدن است، افزود: کارخانه اکسید منیزیم سربیشه برای 300 نفر اشتغال به وجود آورده و ظرفیت تولید آن نیز 60 هزار تن است.

ملایی یادآور شد: تمرکز مصرف تولیدات این کارخانه نیز بر مصرف داخلی چون صنایع فولاد و سیمان و تولید جِرم‌های نسوز است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *