رضایی: دشمن در پی مشروعیت‌زدایی از نظام استبه گزارش ایسنا، محمدابراهیم رضایی در جلسه شورای اداری استان مرکزی و گلباران حجره قدیمی امام خمینی (ره) به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر عنوان کرد: در این دوران ۴۰ ساله پیروزی انقلاب اسلامی، جبهه استکباری با همه ظرفیت برای نابودی، مهار و مدیریت ایران تلاش کرده ولی خوشبختانه موفق نشده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی به عنوان گرانبهاترین سرمایه، به صورت امانت در اختیار ما و حفظ و صیانت از آن به عهده ماست، در آغاز دهه پنجم عمر انقلاب، دشمنی که در همه راهبردها شکست خورده با برنامه‌ریزی جدید وارد شده است، براین اساس در ابتدا باید راهبردها، ابزار و تاکتیک‌های دشمن را شناخت.

رضایی با تاکید بر اینکه ساختار عملکردی دشمن تغییر کرده است که مقتضیات خاص خود را دارد، گفت: اگر متناسب با این مقتضیات وارد نشویم آسیب می‌بینیم، دشمن به این راهبردهای جدید امیدوار است، چراکه تقابل با جمهوری اسلامی و تاکتیک مواجهه با نظام را از فضای مجازی و تاکتیک جنگ نرم آغاز کرده است.

وی زیرساخت و اتوبان اینترنت را ابزار این تاکتیک دانست و بیان کرد: این ابزار را امروز خود در اختیار دشمن قرار داده‌ایم و آنها به دنبال اعتبارزدایی، مشروعیت‌زدایی و سقوط نظام هستند، تهاجم و برنامه‌های امروز دشمن نگران‌کننده است و نباید در این‌باره ساده‌انگاری داشت. کاربران فضای مجازی را نباید رها کرد چراکه دشمن با برنامه وارد شده است.

نماینده مردم خمین تصریح کرد: هیچ یک از کشورهای دنیا اجازه نمی‌دهند که زیرساخت پیام‌رسان‌ها در خارج از مرزهایشان باشد، اما در خصوص کشور ما این زیرساخت در اختیار دشمن قرار داشته است. براساس بررسی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی دشمن تجدید قوا کرده است و این قدرت‌گیری به ضرر خواهد بود و باید متناسب با شرایط کنونی تجدید سازمان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه البته دانشمندان و نخبگان ما توان تبدیل تهدیدات به فرصت را دارند و باید دست به دست هم داد که خسارات و هزینه‌ها کم شود، افزود: نارضایتی در بستر اقتصادی یکی از برنامه‌های دشمن است، نفوذ عناصری در شبکه اقتصادی کشور که اجازه پیشبرد اهداف و برنامه‌های اقتصادی را نمی‌دهند را نباید ساده انگاشت، در دنیا سیستم اطلاعاتی صهیونیست‌ها بسیار قوی است و لحظه لحظه اتفاقات اقتصادی را رصد و برای تقابل با آن برنامه‌ریزی می‌کنند و هر جا که شکستی حاصل شد، زنگ خطر است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امید است دهه پنجم انقلاب اسلامی را با سرافرازی مانند گذشته به اتمام برسانیم و نباید با عدم ایفای درست نقش مان آسیبی متحمل نظام و کشور شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *