رشد همه جانبه کشور نیازمند مجاهدت همگانی است‌خطیب جمعه اراک گفت: رشد و پیشرفت همه جانبه کشور نیازمند تلاش همگانی است.

‌به گزارش ایسنا، ‌آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک با اشاره به سالروز تولد امام زمان(عج) ایشان را احیاگر مکتب تمامی انبیا و احیاگر تمامی ارزش های الهی دانست.

وی با گرامیداشت زحمات سربازان امام زمان(عج) و نیروهای مسلح اظهار کرد: امید است دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی با جدیت بیشتر در راستای ارتقای امنیت همه جانبه کشور و پیشبرد آرمان های امام راحل تلاش کنند و تمامی معبرهای نفوذ دشمنان را شناسایی و با آنها مقابله کنند‌.

دری نجف آبادی مبارزه با جریانات تروریست، قداره بند و فاسد و شبکه های جاسوسی و نفوذی و قاچاق اسلحه و مواد مخدر و … از مسئولیت‌های مهم وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح دانست و گفت: نیروهای اطلاعاتی کشور باید با همت بلند برای ارتقای امنیت و خنثی سازی همه توطئه ها و دسیسه‌های بین المللی و منطقه‌ای اقدام کنند.  

وی با بیان اینکه وقتی کار برای خدا انجام شود خداوند نیز کمک می‌کند، افزود: در 5 سال گذشته حدود 400 تن مواد مخدر و 350 گروهک تروریستی و غیر تروریستی کشف و متلاشی شده است.

وی همچنین با اشاره به موضوع برجام گفت: نباید تمام مسائل کشور در برجام خلاصه شود. آمریکایی‌ها بدعهد هستند و ما اگر بخواهیم روی پای خودمان بایستیم و اقتدار خود را به دست بیاوریم باید همت کنیم. غیر از برجام مسائل دیگری هم مثل بیکاری و اشتغال هست که رفع آنها احتیاج به مجاهدت و بسیج عمومی دارد و همگان باید در این مسیر گام بردارند.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه نباید هرچه داریم را در ظرف برجام بریزیم، نباید ظرفیت ها و استعدادهای خود را فراموش کرده و به بازی های سیاسی و غیر سیاسی سرگرم شویم، گفت: کارگران و واحدهای صنعتی و کشاورزی و تمامی اقشار باید برای عزت و پیشرفت کشور تلاش کنند، همه باید دو برابر برای دست یافتن به اهداف و رشد کشور تلاش کنیم و به جای تشریفات و تجملات و زرق و برق های ظاهری برای رشد کشور کمر همت ببندیم.

وی اظهار کرد: رزمندگان و مردم ما در دوران انقلاب و جنگ مجاهدت های بسیار کردند و امروز نیز همان مسیر باید طی شود. ترامپ و امثال او قابل اعتماد نیستند ولی در مقابل ملت ایران آگاه و هوشیار هستند و باید با تکیه بر همین ظرفیت هزار برابر برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش کنیم.

دری نجف آبادی با تاکید بر لزوم افزایش میانگین بهره وری گفت: ظرفیت های انرژی و آبی در کشور محدود است و براین اساس باید در مصرف، رعایت این محدودیت‌ها صورت گرفته و در واقع مصرف باید مدیریت شده و به استفاده از کالای ایرانی توجه شود.

وی نقش آفرینی آموزش و پرورش را در این مسیر مورد تاکید قرار داد و گفت: معلمان و دانشگاهیان و روحانیت باید در این حوزه دلسوزانه عمل کنند. هر روز توقعات و انتظارات بالا می رود ولی راندمان کاری پایین است. خصوصی سازی‌ها به درستی انجام نشده و به جای کار تولیدی و صادرات، مشکلات بسیاری ایجاد شده است.

دری نجف آبادی بر لزوم تلاش دولت، مجلس و قوه قضائیه، وزارت دادگستری، وزارت صنایع و استانداری و مردم و کارگران و مدیران در راستای رفع مشکلات تاکید کرد و گفت: تظاهرات و تجمع و شعار و خوراک برای بیگانگان ایجاد کردن و منافقان را امیدوار کردن به ضرر کشور است.

وی با بیان اینکه محیط‌های کارگری مواظب باشند خوراک به بیگانگان ندهند، گفت: آل سعود و دیگر دشمنان ما در صدد آسیب رساندن به نظام ما هستند و نباید خوراک به آنها داده شود، باید از نظامی که ثمره خون شهداست مراقبت کنیم تا آبادانی کشور محقق شود.

دری نجف آبادی همچنین با اشاره به 11 شعبان روز جوان که به یاد حضرت علی اکبر(ع) به این نام نامگذاری شده است، گفت: جوانان باید مانند ایشان غیرتمند، شجاع و فداکار بوده و خود را مثل شهدا وقف اسلام و جمهوری اسلامی کنند، این وظیفه همه ماست و امثال شهید حججی اینکار را کردند.

روز ایمنی حمل و نقل و لزوم تلاش برای افزایش ایمنی حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی برای جلوگیری از تکرار حوادث دلخراش گذشته، روز شوراها و ضرورت امانتداری، دلسوزی و خدمتگزار اعضای شوراها و هفته کارگر و هفته معلم از دیگر موارد مورد اشاره خطیب جمعه اراک بود.


انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *