راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در استان کرمانمدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری خصوصی جهت حمایت از اشتغال زایی در استان کرمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، احمد مرادعلیزاده در جلسه تولید مس منطقه کرمان با تبریک ولادت باسعادت پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد:در میدوک کار مستمر و رو به رشدی داشتیم و در سرچشمه با وجود مشکلاتی که در تجهیزات در شش ماهه اول داشتیم با کمک واحدهای مختلف از جمله واحد مهندسی شرایط معدن به نقطه‌ای رسید که امروز در شرایط مطلوبی قرار داریم.

وی بیان کرد: در سرچشمه توانستیم هم عقب ماندگی تولید را جبران کنیم و هم از برنامه تولید جلو بیفتیم. در ذوب و پالایشگاه خاتون آباد نیز بازنگری شد و شرایط تولید خیلی خوب است، اما هنوز در خاتون آباد به ظرفیت اسمی نرسیدیم که تلاش همکاران در آن واحد ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، حادثه کوره فلش مجتمع مس سرچشمه را ناگوار خواند و افزود: با همتی که همه واحدهای این مجتمع انجام دادند، ظرف 40 روز قضیه جمع شد و الان تولید پایدار شده است. هنگامی که شرکت مس همه مسائل را بررسی و تصمیم گرفت کوره فلش را جایگزین کوره ریورب کند، ارکان و اجزای شرکت نباید این موضوعات را بزرگ جلوه داده و یا اظهارنظرهای بدون دلیل را مطرح کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه اظهار کرد: اگر کوره فلش راه اندازی نمی‌شد میزان غلظت گاز در ظرفیت 100 درصد بین 13 تا 18 درصد بود که امکان نفس کشیدن نه تنها در بخش ذوب بلکه در سرچشمه نبود که راهکار آن این بود که سرمایه گذاری کنیم و حداقل مجموعه را به لحاظ شرایط محیطی قابل تحمل کنیم تا امکان ایجاد کارخانه اسید فراهم شود.

مرادعلیزاده تأکید کرد: تا زمان راه اندازی کارخانه اسید، مقداری فضا آلاینده است، اما در دوره کنونی می‌توان شارژ کوره را تا آنجا که از لحاظ فنی امکان پذیر است، کمتر کرد ضمن اینکه کارخانه اسید طبق برنامه زمان بندی در حال ساخت است.

وی در خصوص یکپارچه سازی سیاست‌ها و سیستم منابع انسانی، گفت: ما در حوزه نیروی انسانی و مالی باید تصمیمات منسجم و یکسانی در کل شرکت داشته باشیم.

مرادعلیزاده به انجام مسئولیت‌ها و تعهدات اجتماعی شرکت مس اشاره و تصریح کرد: اثرات انجام این تعهدات مشخص است، اثرات این اتفاق‌ها روی بهبود شرایط منطقه طوری است که فشارها را از روی شرکت مس کم می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این که در بحث ایجاد اشتغال فشارهای بیش از حد و شکننده ای روی دوش شرکت وجود دارد، تأکید کرد: برخی شرکت مس را اداره کار و کاریابی می‌دانند، با این حال، موضوعی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت تحت عنوان اقتصاد مقاومتی در حال مطالعه است که کار کم نظیری است و ظرف دو ماه آینده به پروژه مشخص تبدیل می‌شود و اثر ماندگاری را در استان کرمان و آذربایجان می‌گذارد.

مرادعلیزاده توضیح داد: بر اساس این طرح، برخی از منابع شرکت را در قالب صندوق‌های سرمایه گذاری خصوصی با تضمین به کسانی که می‌توانند شغل ایجاد کنند می‌دهیم و بعد از آنکه آن شرکت فعال شد و به نقطه سودآور رسید، پول شرکت برمی‌گردد و این در چرخه‌ای منظم اثرش را در منطقه خواهد گذاشت. تیمی به صورت منسجم و کارشناسی در حال مطالعه این طرح هستند و پایلوت اولیه آن شهربابک است و به خوبی در حال پیش رفتن است.

 

مدیر مس منطقه کرمان با بیان اینکه تغییر وضعیت یکجای 6000 نفر از کارکنان مس منطقه کرمان از وضعیت قراردادی به شرکتی بار مالی زیادی داشت، گفت: موفق شدیم هزینه‌های تولید در شرکت را کاهش دهیم.

محمد حسنی در جلسه تولید مس منطقه کرمان اظهار کرد: خوشبختانه با همت همه واحدهای تولیدی، پشتیبانی، مهندسی و ستادی تولید مس محتوا در مس منطقه کرمان از برنامه تولید جلو افتاده است.

وی تأکید کرد: غیر از ذوب و پالایش مس سرچشمه که به دلیل توقف اولیه هزینه‌های کاذب را نشان می‌داد، به خاطر افزایش تولید که داشتیم در همه واحدهای سرچشمه، خاتون آباد و میدوک افزایش هزینه‌ها در حد 4-5 درصد بود.

حسنی، کنترل مصرف مواد مصرفی را در کاهش هزینه‌های تولید موثر خواند و گفت: کنترل مصرف انرژی ماهانه انجام می‌شود و سعی بر این است که در کنار تولید، سرانه تولید نیز افزایش و قیمت تمام شده کاهش یابد، در این رابطه توفیق نسبی داشتیم و امیدواریم که تا پایان سال این را ادامه دهیم.

وی به پروژه تعویض کوره فلش اشاره و بیان کرد: این پروژه کار عظیم، سخت و نگران کننده‌ای بود که خوشبختانه به سرانجام رسید و با کنترل آلایندگی و کاهش غبار و دود این کوره، آرامش اجتماعی و دغدغه محیط زیست نیز مدیریت می‌شود.

مدیر مس منطقه کرمان با بیان اینکه پرداخت‌های پیمانکاران به موقع انجام شده است، یادآور شد: گاهی اوقات ممکن است تاخیر یک هفته در پرداخت‌ها اثرات نامطلوبی داشته باشد و از حوزه مالی می‌خواهم برای پیشبرد پروژه ها بیشتر به تامین مالی کمک کنند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *