در فناوری می‌توانیم رقابت کنیم ولی در علم بعید استوی ادامه داد: شاید نتوان انتظار این را داشت که در زمینه دانش در سطح جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ چرا که رتبه شانزدهم تولید علم را در جهان داریم و با شرایط فعلی و بودجه‌های در نظر گرفته شده در این زمینه و زیرساخت‌های موجود در کشور، به دست آوردن فرصت‌های چشم‌گیر در این زمینه دور از انتظار است و باید در این خصوص تلاش‌های زیادی انجام شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز با تکرار مسیرهای رفته شده نمی‌توان به افق‌های روشن دست پیدا کرد و تنها راه رسیدن به توسعه و پیشرفت در این زمینه میانبر فناوری است این در حالی است که فرصت رتبه ایران در فناوری در سطح جهان رتبه آخر در خاورمیانه است و این نشان از این است که در این زمینه خلاقیتی نداریم .

شغلی افزود: شرایط توسعه فناوری به خوبی در کشور فراهم شده است و زمان این رسیده که در این زمینه ورود پیدا کنیم . 

وی با اشاره به اینکه ماهیت فناوری این است که در یک شاخه‌ای چنان می‌توانید رشد ایجاد کند که حرفی برای گفتن داشته باشد، افزود: امروز باید  فناوری را جدی بگیریم؛ چرا که اگر آمریکا امروز می‌تواند زور بگوید، به خاطر همین دلایل است .

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر تمرکز خود را بر روی این امر گذاشته‌ایم که دانشگاه‌ها به سمت نسل سومی شدن حرکت کنند، گفت: دانشگاه نسل سوم، یک دانشگاه ایده‌محور است و دانشگاه‌های نسل اول و دوم ما باید به سمت نسل سومی شدن و کار آفرین بودن حرکت کنند.

شغلی با اشاره به اینکه ایده به ما جرات پرواز می‌دهد و مرزهای جدیدی را برای افراد باز می‌کند، تصریح کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان دارای دو مرکز رشد است که یکی از آنها مرکز رشدنانوفناوری دارو و دیگری مرکز رشد فناوری سلامت است و این دانشگاه از همه افرادی که ایده‌های خوبی دارند دعوت می‌کند تا برای تبدیل ایده‌های مربوط به سلامت خود به این مراکز مراجعه کنند تا در تبدیل ایده به یک محصول دانش‌بنیان آنها را همیاری و همراهی کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از لباس تب‌نمای کودک که محصولی نیازمحور که با پوشاندن آن به کودک می‌توان در زمانی که کودک تب دارد نسبت به تب آن آگاهی پیدا کرد، رونمایی شد. این محصول، محصول شرکت دانش‌بنیان کاسپر و با برند بیرانو وارد بازار شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *