دانشجو باید نسبت به وضعیت کشور احساس مسئولیت کندرئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: دانشجو باید نسبت به وضعیت کشور احساس مسئولیت کند و همواره در ارتقای آگاهی‌های سیاسی، اعتقادی و تاریخی کشور کوشا بوده و در تمامی میدان‌ها ابراز وجود کند.

به گزارش ایسنا، سیامک واحدی امروز(11مهرماه) در آیین بازگشایی و آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اظهار کرد: دانشگاه محل انسان سازی و مأنوس شدن با خوبی‌ها و صفات نیک و دوری گزیدن از دوری‌ها و صفات ناپسند است، در واقع ملاک برتری انسانها، داشتن تقوا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: دانشجو باید نسبت به وضعیت کشور احساس مسئولیت کند و همواره در ارتقای آگاهی‌های سیاسی، اعتقادی و تاریخی کشور کوشا بوده و در تمامی میدان‌ها ابراز وجود کند.

واحدی عنوان کرد: شرکت در جلسات و گردهمایی‌های سیاسی، فرهنگی، اعتقادی، روشن‌گری و پژوهشی بسیار مفید و حائز اهمیت است.

وی گفت: انقلابی بودن، داشتن تفکر جهادی، درس خوان بودن، ورزشکار بودن، با هویت بودن، اهمیت دادن به مقدسات و آزاده بودن از جمله ویژگی‌های یک دانشجوی مسلمان ایرانی است.

در ادامه این مراسم رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: محیط دانشگاه، محیطی مقدس است و دانشجویان باید حرمت این فضا را حفظ و همواره به فکر فراگیری دانش باشند.

حجت الاسلام حسن عارضی گفت: نگاه دانشجو باید عمیق و ژرف باشد و بتواند ضمن کنترل عواطف و احساسات در راه ارزش‌های انسانی، اسلامی ایرانی جهاد کند.

وی با اشاره به اهمیت تحصیل در رشته‌های مختلف علوم پژشکی، اظهار کرد: کسانی که در رشته‌های مختلف علوم پزشکی پذیرفته شده و تحصیل می‌کنند باید دارای ویژگی‌هایی از قبیل عشق به انسان‌ها، حاذق بودن و تقوا باشند و همواره مهمترین اولویت آنها حفظ، ارتقاء و ترمیم سلامت آدمیان باشد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *