خوزستان در رتبه 15 بارندگی کشور در پاییز امسالمدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه وضعیت بارندگی امسال بسیار بحرانی است، گفت: استان‌های پرآب از جمله چهار محال و بختیاری، لرستان و ایلام از نظر خشکسالی شرایطی بدتر از خوزستان دارند.

کوروش بهادری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه اظهار کرد: احتمالا در نیمه دوم زمستان میزان بارش‌ها به حد نرمال برسد، با این حال با توجه به کمبود بارش در پاییز و خشکسالی، بارش‌های زمستان نمی‌تواند این کمبود بارندگی را جبران کند.

وی با بیان اینکه وضعیت بارندگی امسال بسیار بحرانی است، افزود: استان‌های پرآب از جمله چهار محال و بختیاری، لرستان و ایلام از نظر خشکسالی شرایطی بدتر از خوزستان دارند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: پاییز امسال خشک‌ترین پاییز ایران طی 67 سال گذشته (از 1330 تاکنون) بود و رکورد خشکسالی شکسته شد. 

بهادری ادامه داد: جایگاه استان خوزستان از نظر بارش باران در کشور رتبه پانزدهم است یعنی 17 استان دیگر شرایطی بحرانی‌تر از ما دارند.

وی عنوان کرد: مسئولین خوزستان باید به فکر استفاده بهینه و مناسب از منابع آبی باشند. در حال حاضر می‌بینیم که نیروگاه‌های برق‌آبی خوزستان پس از مدت‌های طولانی فعالیت، تعطیل هستند و طبق گفته رییس سازمان آب و برق خوزستان این نیروگاه‌ها به دلیل کمبود آب پشت سدها غیرفعال شده‌اند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به میزان بارش‌ها در خوزستان خاطرنشان کرد: از امروز صبح بارش‌ها در اکثر نقاط خوزستان آغاز شده که انتظار داریم تا اواخر وقت امروز ادامه داشته باشد. طبق آخرین اندازه‌گیری‌ها در ایذه 15 میلی‌متر و در لالی و آغاجاری و امیدیه یک تا دو میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

وی گفت: در شبانه‌روز گذشته امیدیه با 29 درجه سانتی‌گراد و تاراز با 4 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان بودند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 15 تا 26 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *