خشکی دریاچه ارومیه، یکی ازعلل سقط جنین دام استرئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: براساس بررسی‌های انجام گرفته، خشکی دریاچه ارومیه، یکی از علل سقط جنین دام است.

به گزارش ایسنا، «عزیز جوانپور هروی» در حاشیه نهمین نمایشگاه مطبوعات آذربایجان‌شرقی با حضور در غرفه ایسنا با اشاره به اقدامات این دانشگاه در راستای احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: احیای دریاچه اورمیه یک حرکت ملی است و برای احیای آن همه دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد:  اقداماتی برای احیای دریاچه ارومیه انجام شده است و در حقیقت اکنون به مرحله‌ای عمل رسیده‌ایم که باید مسئولان مربوطه نسبت به احیای  دریاچه تصمیمات جدی اتخاذ کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان این‌که دانشگاه  آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی آثار زیست محیطی دریاچه را مطالعه کرده است، افزود: گروه دامپزشکی این دانشگاه آثار خشک شدن دریاچه را برروی دام و طیور منطقه از لحاظ علمی بررسی کرده و به این نتیجه رسیدیم که متأسفانه یکی از عوامل سقط جنین در دام مربوط به خشکی دریاچه ارومیه است.

جوانپور با تأکید بر این‌که احیای دریاچه ارومیه نیازمند عزم ملی و همکاری مردم است، خاطرنشان کرد: متأسفانه طی هفته‌های اخیر دریاچه چند کیلومتر عقب‌نشینی کرده و در وضیعت نگران‌کننده قرار دارد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *