تولید بیش از 2000 تن عسل در خراسان رضویکارشناس مسوول بخش زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از تولید 2640 تن تولید عسل در استان خبر داد.

مجید عاکف در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تولید عسل در طول سال جاری، اظهار کرد: تعداد کلونی زنبور استانی 33 هزار مورد بوده که از این تعداد 2640 تن تولید عسل صورت گرفته است.

وی ادامه داد: علاوه بر تولید عسل استان ما در تولید فرآورده‎هایی مانند ژل رویال، گرده گل، موم و بره موم نیز پیشتاز است.

کارشناس مسوول بخش زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه تعداد بهره‌بردار و زنبورداران استانی ما 3000 نفر بوده، تصریح کرد: همچنین بیشترین کلونی زنبور در شهرستان مشهد بوده و بعد از آن به ترتیب شهرستان‌های چناران و نیشابور قرار گرفته است.

عاکف در خصوص صادرات عسل در سال جاری، خاطرنشان کرد: صادرات عسل از استان همچنان صورت می‌گیرد، برخی از این اقلام توسط زائرین به صورت چمدانی حمل می‌شود و اطلاعات آماری آن توسط سازمان دامپزشکی و گمرک قابل ارائه خواهد بود.

وی در خصوص کشورهای مقصد صادراتی، بیان کرد: بیشترین صادرات استانی ما از مرز پرویزخان صورت می‌گیرد که به کشورهای اربیل، عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس صادرات صورت می‌گیرد.

کارشناس مسوول بخش زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در خصوص قیمت عسل مرغوب، گفت: برای عسل قیمت واحدی نمی‌توان در نظر گرفت، زیرا عسل بر حسب آنکه از چه گیاهی گرفته شده تغییر قیمت پیدا می‌کند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *