تلف شدن تعدادی شتر بر اثر هاری در خاشمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در چند روز اخیر در پی حمله یک قلاده سگ به یک گله شتر در منطقه خاش، شاهد اتلاف تعدادی از شترها بودیم.

به گزارش ایسنا، دکتر طباطبایی در کارگروه ویژه بیماری هاری که با حضور مدیرکل دامپزشکی، مدیران سازمان محیط زیست استان، معاون بهداشتی و مدیران حوزه سلامت در معاونت بهداشتی برگزار شد، تصریح کرد: نتیجه آزمایش تعدادی از نمونه های تهیه شده از شترهای تلف شده از نظر بیماری هاری مثبت بوده و بلافاصله تیم های دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اقدامات کنترلی در راستای پیشگیری از گسترش این بیماری را آغاز کردند و خوشبختانه موردی از ابتلای انسانی در چند روز اخیر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رخ نداده است.

وی تاکید کرد: بیماری هاری یک بیماری ویروسی کشنده است که غالبا توسط گزش حیوانات هار منتقل شده و در صورت بروز علایم بالینی بیماری منجر به مرگ بیمار می‌شود.

طباطبایی بیان کرد: واکسیناسیون سگهای صاحب دار در منطقه با جدیت در حال پیگیری و انجام است و با توجه به اینکه در طی ماه‌های گذشته شاهد وقوع مواردی از هاری انسانی در شمال استان و افزایش موارد حیوان گزیدگی  بوده‌ایم ضروری است نسبت به تشدید فعالیت کمیته اتلاف سگهای ولگرد اقدام و تصمیماتی در خصوص جلوگیری از ورود سگهای بی صاحب به داخل استان صورت گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تقدیر از عملکرد رسانه‌ها در جهت انعکاس مطلوب برنامه‌های سلامت از آنان خواست، اخبار موثق سلامت را فقط از مسئولین حوزه های سلامت دریافت کنند و اخبار منتشره از طریق شبکه‌های مجازی و یا سایر رسانه‌ها مورد تایید روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیست.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *