تلاش دستگاه قضا در جهت حمایت از کالای ایرانیرئیس‌ کل دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی استان تلاش می‌کند با همدلی، هم‌زبانی و هم‌فکری در جهت تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و تولیدات ملی پیشگام باشد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی در اولین نشست شورای مسئولان قضایی استان در سال 97، ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: امیدوارم با تلاش و کوشش مضاعف سال 97 سالی سرشار از موفقیت و سربلندی برای شما باشد.

وی افزود: از تلاش‌ها و اقدامات گذشته شما که منجر شد دستگاه قضایی استان در سال گذشته کارنامه قابل‌ قبول و خوبی را بدست آورد تقدیر و تشکر می‌کنم و در سال 97 نیز همانند گذشته با کوشش و پشتکار شما مسئولان قضایی توفیقات بیشتری برای استان بدست آید.

قدرتی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم سالی پر از موفقیت هم در زندگی فردی و هم اداری سپری کنیم باید از همین ابتدا برنامه‌ریزی کنیم و در جهت تحقق برنامه‌ها گام‌های استوارتری برداریم.

وی با بیان اینکه راه احیای قلب موعظه است، عنوان کرد: باید بیش‌ از پیش تلاش کنیم که حقیقت وجودی‌مان‌که همان قلب و روحمان است را شاداب و همراه با حیات ربانی نگه‌ داریم و برای آنکه مؤمن به سعادت برسد سه چیز لازم است که توفیق از جانب خداوند، واعظ خود بودن و پذیرفتن نصیحت دیگران است.

این مقام قضایی استان قزوین تشریح کرد: بسیاری از شکست‌ها، ضعف‌ها، کمبودها و عدم توفیقات در زندگی فردی و اجتماعی به خاطر عدم توکل به خداوند است و باید در کارها بر اساس وظیفه و انگیزه الهی عمل کنیم و باید تواضع در وقت رفعت، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت را سرلوحه بسیاری از کارهای خود قرار دهیم، چون این موارد نشان‌دهنده این است که انسان در مسیر توکل به خداوند گام بر می‌دارد.

رئیس‌ کل دادگستری استان قزوین گفت: باید خدمت به مردم را عبادت بدانیم و قصد خود از انجام کارها را جلب رضای خدا و جلب رضایت مردم قرار دهیم، چون بیشتر ناراحتی مردم از مسئولان از نوع برخورد آن‌ها با مردم است.

وی با بیان اینکه سال 97 از سوی رهبر انقلاب به‌ عنوان سال حمایت از کالای ایرانی متبرک شده است، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود فرمودند که مخاطب شعار امسال هم مسئولان هستند و هم آحاد جامعه پس باید همه مردم در جهت تحقق شعار سال تلاش کنند.

رییس‌ کل دادگستری استان قزوین ابراز کرد: دستگاه قضایی استان تلاش می‌کند با همدلی، هم‌زبانی و هم‌فکری در جهت تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و تولیدات ملی پیشگام باشد.

وی افزود: در بحث اعتبارات اداری نظارت بیشتری را خواهیم داشت تا کالای ایرانی خریداری شود و باید در زندگی شخصی و فردی خود هم این موضوع را موردتوجه قرار دهیم که از کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد استفاده نکنیم.

رئیس‌ کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: به‌ واقع تحقق شعار سال موجب گردش چرخ اقتصاد داخلی کشور می‌شود و همین امر موجب می‌شود بسیاری از معضلات اجتماعی مانند بیکاری برطرف شود و درنتیجه ما شاهد کاهش بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی در سطوح مختلف جامعه خواهیم بود.

این مقام قضایی استان افزود: یکی از عیوب زندگی امروزی ما در سبک زندگی است و احساس می‌شود در نوع زندگی فردی از ارزش‌های دینی، انسانی و اخلاقی فاصله گرفته‌ایم که باید تلاش کنیم سبک زندگی خود را به سبک ایرانی اسلامی نزدیک کنیم.

قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب در سخنرانی اولین روز سال در جوار حرم مطهر رضوی فرمودند که پنج عیب مصرف‌گرایی، اسراف، رفاه‌طلبی، اشرافی گری و مصرف کالاهای خارجی در زندگی ما در حال نمایان شدن است که نباید بگذاریم این عیوب در سطح جامعه به‌عنوان یک فرهنگ معرفی شود.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *