تعمیرات تلویزیون ها

اهمیت تلویزیون در رسانه در جامعه امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست و همه ما با استفاده از شبکه های تلویزیونی و خود دستگاه تلویزیون که گیرنده و نمایش این شبکه ها است از خبرهای سرتا سر جهان مطلع هستیم. در گذشته خب بیشتر تکیه ها بر رادیو بوده و حتی شبکه های رادیویی هم به اندازه ی امروزی نبوده است .هرچند رادیو جایگاه مخصوص خود را حتی در زمان حال حاضر دارد

آموزش تعمیرات تلویزیون

تلویزیون به دلیل این که امکانات بیشتری را برای ما دارد و این که خب تصویری است از همان ابتدا جذابیت های بیشتری را داشته و دارد و روز به روز نیز بر کیفیت و قابلیت های آن افزوده می شود.در گذشته تلویزوین ها نوع دیگری بودند و از دیدگاه ظاهری و سیستمی تفاوت زیادی با نوع تلویزیون های امروزی دارند. تلویزیون هایی که در گذشته موجود بودند با استفاده از سیستم CRT کار میکردند که در درون خود دارای یک لامپ کاتدی بوده و به همان لامپ تصویر معروف است که معمولا دارای  ابعادی بزرگتر و پشت آن ها حالت برآمدگی زیادی داشت و خب به دلیل این که دارای یک حباب شیشه ای سکنین هستند وزن زیادی هم داشتند.باید بدانید که الانم از این مدل تلویزون ها وجود دارد و حتی استفاده می شود در  خیلی از جاها. کیفیت تصاویر ارائه شده توسط نوع CRT   خیلی هم بد نبود هر چند وضوع و شفافیت LCD های امروزی را ندارند ولی کارکردی عالی داشتند.ولی مانند هر وسیله ای که در حال تکامل است تلویزیون نیز در طول زمان پیشرفته تر شده و تغییرات زیادی کرد .در طی این روند ما شاهذ تلویزون هایی نظیر plasma LCD  و الانم که شاهد حضور تلویزیون های LED  و  OLED هستیم که کیفیت های بسیار بالایی در وضوح تصویر دارند و نوع آن ها  3D ( سه بعدی ) است. همچنین با توجه به امکاناتی که دارند شما می توانید به اینترنت نیز دسترسی داشته باشید و خلیاز کارهای دیگر که این سیستم اینترنت در تلویزیون مربوط به نوع تلویزیون های SMART است.

از آن جایی که تلویزیون یکی از پرکاربرد ترین لوازم در همه جاست  خب وجود خدمات و پشتیبانی فنی برای آن نیز بسیار لازم و ضروری می باشد.برای همین منظور آموزش تعمیرات تلویزیون نیز یکی از مشاغل پر درآمد و با آینده ی شغلی خوبی است. خرابی های تلویزیون هم متفاوت است و مشکلات مختلفی برای آن ها پیش می آید که باید بتوان به درستی عیب یابی و رفع عیب کرد.در زیر به برخی از این ایرادات اشاره میکنیم.

–  خاموشی ناگهانی

–  خاموش شدن بعد از مدتی کار کرد

–  وجود صدا و همچنین پخش برنامه در حالی که تصویری مشاهد نمی شود

–  قطع شدن صدای تلویزیون

–  خرابی تصویر و یا به هم ریختن رنگ تصویر

–  خرابی سوکت های ورودی و خروجی

–  و

در دوره های آموزش تعمیرات تلویزیون شما به راحتی به بررسی تمامی مشکلات خواهید پرداخت و می توانید انواع ایرادات را تشخیص داده و همچنین برطرف نمایید. در این جا می خواهیم به سرفصل های مهم آموزش تعمیرات تلویزیون اشاره کنیم.

–  آموزش روش های درست بازو بست کردن تلویزیون

–  آشنایی با اجزای داخلی تلویزوین و ساختار آن

–  آموزش روش باز کردن پنل تلویزیون

–  آموزش عیب یابی مدار پاور تلویزیون

–  آموزش عیب یابی main board تلویزیون

–  آموزش تعمیرات تلویزیون های LEDوLCD

–  آموزش تشخیص مشکلات و خرابی چیپ مین برد در تلویزیون

–  آموزش عیب یابی مدار های های ولتاژ

–  آموزش تعویض لامپ های نور زمینه ( فلورسنت)

–  آموزش برطرف سازی مشکلات صفحه نمایش ( پنل )

–  آموزش تعویض پنل

–  آموزش برطرف سازی مشکلات نرم افزاری و تنظیمات

–  آموزش عیب یابی بردTFT

–  و….

در این دوره ها کارآموز به صورت عملی با این مباحث آشنا می شود ، به عبارتی تمامی مراحل آموزش تعمیرات تلویزیون به صورت کاملا عملی بوده و کارآموز بعد از اتمام دوره  می تواند تلویزیون های LED و LCD را عیب یابی و تعمیر نماید. آموزش تعمیرات تلویزیون به حدی امروزه مورد نیاز است که به عنوان یک صنعت محسوب می شود و بهتر است در کنار دیگر تخصص ها مانند آموزش تعمیرات مانیتور وجود داشته باشد زیرا همان طور که گفته شد وسیله ای بسیار کاربردی و پر استفاده است و لازم است که یک تعمیر کار وسایل صوتی و تصویری به تعمیرات آن مسلط باشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *