تصمیم شورا بر برگزاری نماز عید قربان استایسنا/کرمان با توجه به اینکه شامگاه چهارشنبه مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی اعلام کرد که بنا به اعلام وزارت بهداشت و ابلاغیه کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا مراسم دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در مناطق غیر سفید از جمله استان کرمان برگزار نمی شود اما شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان می گوید تاکنون تصمیمی این شورا تغییر نکرده و نخواهد کرد و نماز عید قربان در استان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام “سیدمحمد جعفری” در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مطالب منتشر شده در رسانه ها و شبکه های مجازی درباره عدم برگزاری نماز عید سعید قربان، گفت: متولی امر برگزاری نماز شورای سیاستگذاری ائمه جمعه است و ما می گوییم نماز عید سعید قربان در سراسر استان کرمان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم به مطالب فضای مجازی توجه نکنند افزود: تصمیم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مبنی بر برگزاری نماز عید سعید قربان تا این لحظه تغییر نکرده و تغییر نیز نخواهد کرد.

جعفری با تاکید بر اینکه برگزاری نماز عید سعید قربان با رعایت همه پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی خواهد بود اظهار کرد: با ستاد ملی و استانی مدیریت و مقابله با کرونا همکاری های لازم را خواهیم داشت اما نماز عید قربان در سراسر استان کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شامگاه چهارشنبه مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: بنا به اعلام وزارت بهداشت و ابلاغیه کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا مراسم دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در مناطق غیر سفید از جمله استان کرمان برگزار نمی شود.

تقی زاده تصریح کرده بود: طبق نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استان کرمان در وضعیت قرمز  قرار دارد بدین ترتیب براساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا  مراسم دعای عرفه و نماز عید سعید قربان در استان برگزار نمی شود.

همچنین پیش از این نیز سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به توصیه جدید وزارت بهداشت مبنی بر پرهیز از برگزاری مراسم عرفه در مناطق زرد، نارنجی و قرمز افزود: هم اکنون در استان کرمان در هیچ شهرستانی شرایط برگزاری مراسم عرفه وجود ندارد و توصیه می کنیم تا جایی که امکانش است از برگزاری مراسم عرفه پرهیز شود و مردم این مراسم را در منزل و از طریق رسانه ملی دنبال کنند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *