برپایی مدرسه پاییزه مغز و اعصاب در دانشگاه فردوسیبه منظور ارتقای سطح دانش و تحقیقات در حوزه مغز و علوم اعصاب، گرایش مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) دانشگاه فردوسی مشهد با حمایت ستاد علوم و فناوری‌های شناختی ، مدرسه پاییزه برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، دکتر جواد صفایی، مجری برگزاری مدرسه پاییزه اعلام کرد: این اقدام آموزشی و تحقیقاتی با هدف آشنایی با اصول فناوری‌های گوناگون ثبت اطلاعات مغز شامل EEG, fNIRS, fMRI و آشنایی و کار با روش­‌های تجزیه، تحلیل و تفسیر اطلاعات حاصل از EEG, fNIRS, fMRI برپا می‌شود.

به گفته وی، رشد و آسیب شناسی مغز (از نوزاد تا نوجوان) ، ایجاد و توسعه اطلس چند مودالیته مغزی، آشنایی و کار با روش‌­های آماری پردازش اطلاعات مغزی و آشنایی با کاربرد فناوری­‌های یاد شده در حوزه شناخت رابطه مغز- زبان، مغز-موسیقی و آشنایی و کار با روش تجزیه، تحیل و تفسیر اطلاعات از دیگر اهداف برگزاری مدرسه پاییزه است.

در مدرسه پاییزه امسال دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد، پروفسور walli0s از گروه تحقیقاتی insern u1105 از کشور فرانسه نیز حضور دارد.                                                                                                             

در طول پنج روز برپایی این مدرسه پاییزه از 18 تا 22 آذرماه امسال، اساتید و دانشجویان رشته‌های مهندسی پزشکی، علوم، روانپزشکی، پزشکی و سایر رشته‌های دانشگاهی، آخرین دیدگاه‌ها، نظرات و دستاوردهای تحقیقاتی خود در حوزه مغز و علوم اعصاب را به بحث و بررسی  می‌گذارند.

ستاد علوم و فناوری‌های شناختی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، دانشگاه شیراز و دانشگاه فردوسی مشهد از حامیان برپایی این مدرسه پاییزه هستند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *