باید اهمیت وضعیت تالاب زریوار در سطح ملی مطرح شوداستاندار کردستان به اهمیت نجات دریاچه زریوار و وضعیت کنونی آن اشاره کرد و گفت: این مهم باید در سطح ملی مطرح و برای آن تصمیم گیری شود.

به گزارش ایسنا،«بهمن مرادنیا» امروز(24 اسفند) در جلسه کارگروه استانی برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت این تالاب و عدم اجرای عملی اقدامی مهم در این زمینه، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌ها همه دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه اقدام به انجام مطالعات زمان بر در خصوص وضعیت زریوار کرده‌اند اما متاسفانه در عمل اقدامی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به این‌که با ادامه این وضعیت دریاچه زریوار را از دست خواهیم داد، افزود: با توجه به اهمیت این تالاب و ضرورت تلاش برای حفظ آن، این مسأله باید در سطح ملی مطرح شود، چون در سطح استان علیرغم انجام مطالعات، هنوز تصمیمی برای نجات این دریاچه گرفته نشده است.

استاندار کردستان گفت: گرچه برای انجام مطالعات توسط همه ادارات و دستگاه‌های ذی‌ربط زحمات زیادی کشیده شده و زمان و هزینه زیادی مصرف شده اما چنانچه این مطالعات به صحنه اجرایی نیاید، کار بیهوده‌ای صورت گرفته است.

وی نبود مدیریت یکپارچه را از علل وجود مشکلات و انجام نشدن اقدامی برای زریوار دانست و تصریح کرد: امروز زریوار به مدیریت جامع و یکپارچه نیاز دارد.

مرادنیا با انتقاد از واگذاری مدیریت زریوار به شهرداری، آن را اقدامی نادرست خواند و گفت: شهرداری امکان مدیریت این دریاچه را ندارد و تنها کسب درآمد را مدنظر دارد که در این زمینه نیز تجدید نظر ضروری است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد نجات بخشی زریوار از چند سال قبل، افزود: در این ستاد باید برای نجات زریوار به طور جد اقدام شود و تنها در حد حرف و برگزاری جلسات نباشد.

استاندار کردستان بر ضرورت جذب اعتبار برای جلوگیری از ورود فاضلاب برخی روستاهای اطراف این دریاچه تاکید و خاطرنشان کرد: محیط زیست طی نامه‌ای باید اهمیت این مسأله را به معاون اول رئیس‌جمهوری ارسال کند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *