انتصابات در کشور براساس شایسته سالاری نیستنماینده صومعه سرا در مجلس، با بیان اینکه در قانون هدفمندی یارانه ها نحوه پرداخت یارانه ها مشخص شده است، گفت: نحوه اجرا، قانون هدفمندی را خراب و آن را با مشکل مواجه کرد.

به گزارش ایسنا، سید کاظم دلخوش در بیست ونهمین نشست تخصصی توسعه که با موضوع «تبیین رویکردها و نقش پژوهش و آینده نگری در توسعه کشور» برگزار شد، با بیان اینکه پژوهش باید در تصمیم گیری، تصمیم سازی و اجرا اثرگذار باشد، تصریح کرد: متاسفانه انتصابات در کشور براساس شایسته سالاری نیست و در بخش های مدیریتی هیئتی عمل می شود.

وی اضافه کرد: غالبا مدیرانی وارد عرصه می شوند که پژوهش را نمی شناسند و یا اهمیتی برای آن قایل نیستند که نتیجه جایگزین کردن افراد غیر متخصص به جای متخصص و برقراری رابطه های اداری برای گرفتن پروژه هاست.

دلخوش، با بیان اینکه امروز چندصد پروژه نیمه کاره روی دست دولت باقی مانده است، گفت: نظرات شخصی و سلیقه ای اجازه نمی دهد که پژوهش نقش خودش را ایفا کند.

نماینده صومعه سرا در مجلس، با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها، خاطرنشان کرد: این قانون با بیش از ۳۶۰ جلسه کارشناسی با دولت به گونه ای درست و منطقی تدوین و نحوه پرداخت یارانه ها مشخص شد و دریافت یارانه برای همه متصور نبود، اما نحوه اجرا قانون هدفمندی را خراب و آن را با مشکل مواجه کرد. لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیز از این جریان مستثنی نیست.

وی با تاکید بر اینکه از کارشناسان متخصص در هر بخش کشور باید به جای خودش استفاده کنیم، یادآور شد: متاسفانه در بخش قانونگذاری هنوز جایگاهی برای پژوهش و پژوهشگر دیده نشده است. باید نیاز به پژوهش را در کشور ایجاد کنیم تا برنامه ریزی ها براساس آن صورت گیرد. بی تردید برنامه ریزی مبتنی بر پژوهش دارای جایگاه حائز اهمیتی در توسعه کشور است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *