المپیک و نبود خانه کاراته دو چالش بین‌المللی و ملی کاراته ایرانکاپیتان پیشین تیم ملی کاراته ایران و کاپیتان فعلی دانشگاه آزاد، مسابقات المپیک و نبود خانه کاراته را دو چالش بین‌المللی و ملی کاراته ایران دانست.

مهدی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: به اعتقاد بنده بزرگترین چالش کاراته ایران در بعد بین‌المللی مسابقات المپیک و نتایجی است که در مسابقات برون مرزی خواهد گرفت.

وی به چالش کاراته در داخل کشور نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه ملی نیز بزرگترین چالش برخورداری از خانه کاراته است تا با برخورداری از آن با خیال راحت در خصوص این رشته برنامه‌ریزی شود. معمولا به این دلیل که خانه کاراته نداریم اردوها و مسابقاتمان در روزهای میانی هفته برگزار و حتی در مواقعی لیگ جابجا می ‌شود. حتی گاهی بازی‌ها از هفته‌ای به هفته بعد موکول می‌شود.

قهرمان ساوجی کاراته جهان با تاکید بر اینکه باید یک فضای مختص کاراته داشته باشیم که اردوهای تیم ملی در آنجا برگزار شود، افزود: نبود فضای مختص کاراته موجب می‌شود که اردوهای نوجوانان، جوانان و نونهالان هر کدام در یک شهر برگزار شود که از این نظر خیلی جالب نیست.

وی در خصوص ارزیابی‌اش از آینده کاراته کشور گفت: با توجه به المپیکی شدن کاراته قطعا علاقه به حضور موفق در این رشته به صورت یک اپیدمی در دنیا پخش می‌شود و با ماندگار بودن کاراته در المپیک می‌بینم که سرمایه‌گذاری بیشتری در جهان روی کاراته انجام خواهد شد و با توجه به این که کاراته ایران یک قطب قوی در دنیاست، صددرصد تلاش مربیان و انگیزه ورزشکاران بیشتر خواهد شد و من آینده روشنی را در انتظار کاراته کشور می‌بینم.

سلطانی در خصوص المپیک و سهمیه گرفتن ایران نیز گفت: شک نکنید که ایران حتما سقف سهمیه را خواهد گرفت. با توجه به اینکه ورزشکاران کاراته ایران همیشه در مسابقات جهانی خوش درخشیده‌اند، من از کسب بالاترین دریافت سهمیه برای کاراته‌کاران ایرانی مطمئن هستم.  

وی در خصوص ریاست سیدحسن طباطبایی در راس مجموعه ورزش کاراته ایران نیز گفت: او به کاراته ایران کمک کرد و آرامش به کاراته ایران بازگشت. شرایط بچه‌های تیم ملی بهتر شد و وضعیت مالی ورزشکاران این رشته بهبود یافت.

کاپیتان تیم کاراته دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: امسال هشتمین سالی است که در تیم دانشگاه آزاد حضور دارم و خودم را جزو بدنه دانشگاه آزاد می‌دانم.

وی بیان کرد: بنده دانشجوی این دانشگاه و در ادامه مدرس دانشگاه آزاد بوده‌ام و در حال حاضر به عنوان کاپیتان تیم کاراته در خدمت دانشگاه آزاد هستم و سال گذشته عنوان قهرمان را کسب کردیم و  چهارسال است که توانستیم جام را بالای سر ببریم و دو سال پیش هم در مسابقات باشگاه‌های آسیا قهرمانی را کسب کردیم.

سلطانی تاکید کرد: تیم دانشگاه آزاد ریشه‌دارترین تیم لیگ ایران است و مدیریت دادکان و پهلوان و سرمربی‌گری احمد صافی و تلاش ورزشکاران تیم یک دستی را رقم زده است.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم ورزش ایران روز به روز موفق‌تر باشد و هیچگاه دچار حاشیه نشود. بویژه رشته کاراته که وزارت ورزش و جوانان برای مسابقات آسیا بر روی آن حساب ویژه باز کرده و  امیدواریم که با همین صلابت در المپیک سردمدار باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *