افزایش دو و نیم برابری صادرات سیب درختی از آذربایجان‌غربیمدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از افزایش دو و نیم برابری صادرات سیب درختی از استان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا،«عزیز امانی» افزود: از زمان فصل برداشت محصول سیب درختی از استان تاکنون 120 هزار تن سیب از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده و روند صادرات همچنان ادامه دارد .

وی تصریح کرد: در سال جاری یک میلیون و 208 هزار تن سیب درختی در استان تولید شد که از این میزان حدود 300 هزار تن جذب صنایع تبدیلی و تکمیلی و حدود 700 هزار تن درسردخانه های استان ذخیره سازی شد.

امانی ابراز امیدواری کرد:با پیگیری های انجام شده و افزایش روند توسعه و تسهیل صادرات محصول سیب درختی در سال جاری نسبت به سال گذشته ، حدود 400 هزار تن سیب موجود در سردخانه های استان در حال حاضر تا پایان سال به بازارهای مصرف داخلی و خارجی صادر شود و مشکلی دراین زمینه برای باغداران به وجود نیاید.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: محصول سیب استان در حال حاضر به کشورهای اقلیم کردستان، افغانستان، هندوستان و روسیه صادر می شود، البته مشکلی در زمینه صادرات سیب به پاکستان ایجاد شده بود که پیگیر رفع آن هستیم.

امانی با بیان اینکه تهاتر صادرات سیب در ازای واردات موز زمینه افزایش قیمت صادرات سیب تا مبلغ 150 تا 20 تومان در هر کیلو را فراهم کرده است، افزود: طبق بررسی های صورت گرفته، این موضوع باعث افزایش واردات موز به کشور نشده بلکه خود عامل بازدارنده ای در جهت محدودکردن واردات این محصول بوده است.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *