استقبال کم خراسان شمالی‌ها برای ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادین خون بندنافنماینده خراسان شمالی در بانک خون رویان گفت: میزان استقبال مردم خراسان شمالی در ذخیره سازی سلول‌های بنیادین خون بند ناف کمتر از سایر استان‌ها بوده است.

هما یزدی‌زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه نمایندگی خراسان شمالی در بانک خون رویان سه سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: استان‌هایی همچون ایلام و خراسان جنوبی فعالیت خود را هم زمان با خراسان شمالی آغاز کردند اما میزان ذخیره سازی سلول‌های مذکور در این استان‌ها چندین برابر خراسان شمالی است.

وی با بیان اینکه مسائل مالی یکی از عوامل زمینه ساز در عدم تمایل مردم این استان برای ذخیره سازی سلول‌های بنیادین خون بند ناف است، ادامه داد: هر خانواده باید حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای ذخیره سازی سلول‌های مذکور پرداخت کند.

یزدی زاده اظهار کرد: علاوه بر آن رقمی حدود ۱۶۰ هزار تومان نیز برای شارژ سالانه جهت ذخیره سازی این سلول‌ها باید از سوی خانواده‌ها پرداخت شود. عدم اطلاع مردم از ذخیره سازی این سلول‌ها یکی دیگر از علل تأثیرگذار بر این امر بوده است.

نماینده خراسان شمالی در بانک خون رویان تاکید کرد: ذخیره سازی سلول‌های بنیادین خون بند ناف در درمان بیماری سرطان خون، تالاسمی ماژور و کم خونی‌های کشنده در دوران کودکی بسیار مؤثر است.

به گفته وی، تاکنون توسط این نمایندگی ۲۰۰ سلول بنیادین خون بند ناف ذخیره سازی شده است.

یزدی زاده بیان کرد: والدین علاقه مند برای ذخیره سازی سلول بنیادین خون بند ناف فرزند خود می‌توانند با شماره‌های ۰۵۸۳۲۲۳۳۸۰۸ و ۰۹۱۵۸۸۹۵۷۵۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *