ارائه اطلاعات درست مبنای توسعه استرئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: ارائه اطلاعات درست توسط دستگاه‌ها، مبنای توسعه است.

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای پردازش اطلاعات و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری نیاز با ارائه اطلاعات درست و دقیق از جانب دستگاه‌های مختلف دارد؛ چرا که اطلاعات درست می‌تواند مبنای حرکت باشد و مسیر توسعه را مشخص کند.

این مسئول با اشاره به ماده 27، ادامه داد: در ماده ۲۷ نیازی نیست از منابع عمرانی استفاده شود و می‌توان طرح را واگذار کرد و بحث ماده ۲۷ واگذاری طرح‌ها باید به صورت جدی از سوی دستگاه‌های اجرایی پیگیری شود.

وی با اشاره به بودجه سال آینده، افزود: بودجه سال آینده به دستگاه‌هایی تعلق می‌گیرد که واگذاری‌های بیشتری را انجام داده باشند. ا ولین بودجه دولت دوازدهم از نظر ساختاری، بودجه متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته است، به طوری که بودجه‌ریزی عملیاتی جایگزین بودجه‌ریزی سنتی شده است که شفافیت، مهم‌ترین ویژگی این بودجه است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: ردیف‌های متفرقه در لایحه بودجه با ابعاد و اهداف مختلف تدوین می‌شود که از ۳۳۷ ردیف متفرقه تعریف شده لایحه بودجه سال‌های قبل، ۱۹۹ ردیف یا حذف شدند و یا در ردیف‌های اصلی خود قرار گرفتند که این مهم در بهینه‌سازی تزریق منابع تاثیر مثبت خواهد داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، با اشاره به اینکه مشکل مهم در توسعه استان‌ها و کشور میزان منابع موجود نیست، یادآور شد: در حال حاضر مشکل منابع در اختیار استان‌ها و یا دستگاه‌ها نیست، بلکه در برخی از مقاطع زمانی منابع بسیار خوبی در کشور وجود داشته که موجب توسعه نشده و اعتقاد داریم ضعف ساختار مدیریتی عمده دلیل عدم توسعه بوده و دغدغه اصلی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان این موضوع است.

وی تصریح کرد: سهم جمعیتی و مساحت استان ۱.۳ درصد کشور بوده و منابع تعریفی برای استان در لایحه بودجه سال آینده ۱.۶ درصد کشور است که نشان از شرایط مناسب استان در بخش تدوین بودجه دارد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *