اجلاسیه شهیدان کارمند کردستان در اسفندماه برگزار می‌شود


مسئول ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان از برگزاری اجلاسیه شهیدان کارمند استان در دهه اول اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ابراهیم حسینی روز پنج‌شنبه ۵ بهمن در جلسه شوای عالی اندیشه و همفکری بسیج ادارات استان کردستان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: سال آینده کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان در استان برگزار می‌شود که برای برگزاری آن از دو سال پیش یک شورا با ۳۰ کمیته در زیر مجموعه خود تشکیل شده است.

وی ضمن تاکید بر برگزاری اجلاسیه شهدای اقشار مختلف استان، افزود: در هر ۱۰ شهرستان استان باید هر کدام یک اجلاسیه نهایی تا برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان برگزار شود.

مسئول ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان همچنین بیان کرد: تاکنون سه اجلاسیه شهدای اقشار مختلف استان برگزار شده است که این سه قشر شهدای روحانی، شهدای نهضت سواد آموزی و شهدای ترور بودند.

وی بر برنامه‌ریزی برای برگزاری اجلاسیه شهدای سایر اقشار استان تاکید کرد و گفت: اجلاسیه شهدای دانش آموز و معلم استان هم در ۲۲ اسفندماه سال جاری در استان برگزار می‌شود.

سرهنگ حسینی در ادامه، از برگزاری اجلاسیه شهدای کارمند استان در دهه اول اسفندماه سال جاری خبر داد و ذکر کرد: تا یک ماه باقی مانده تا برگزاری این اجلاسیه باید کارهای لازم برای باشکوه برگزار کردن این یادواره صورت گیرد.

وی به تشریح اقدامات و پیشنهادهایی برای برگزاری این اجلاسیه پرداخت و اظهار کرد: تهیه و تالیف کتاب در مورد شهدای کارمند استان، ساخت فیلم کوتاه، تدوین موسیقی، احداث یادمان و المان شهدا در ورودی ادارات و فضای شهرها، تهیه بسته فرهنگی برای شرکت کنندگان در اجلاسیه شهدا و … از جمله موارد پیشنهادی است.

مسئول ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان، در ادامه سخنان خود با عنوان اینکه ۵۲ درصد از جمعیت کشور را که بالغ بر ۳۰ میلیون نفر هستند جوانان زیر ۳۰ سال تشکیل می دهند، تصریح کرد: این قشر از جامه نه امام و نه دوران دفاع مقدس را ندیده اند که لازم است با رشادت‌های آن دوران آشنا شوند.

او شهیدان را تفسیر آیات الهی بر روی زمین دانست و گفت: شهدا قهرمانان بزرگی هستند که بنا بر دستور قرآن، مؤمن در پیشگاه خداوند بودند.


انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *